• Tanečný odbor

•

Tanečný odbor na 1. stupni základného štúdia ZUŠ poskytuje všestrannú základnú tanečnú výchovu žiakov. V hravých pohybových činnostiach a cvičeniach získavajú deti prvé návyky správneho držania tela, základy rytmiky, intonácie, dynamiky. Učia sa jednoduché cviky obratnosti, získavajú schopnosť reagovať pohybom na zmeny taktu, orientovať sa v priestore. Pri všetkých týchto činnostiach overuje učiteľ predpoklady jednotlivých žiakov pre ďalšie štúdium.

Umožňuje pripraviť dôsledným metodickým postupom absolventov I. stupňa základného štúdia buď na záujmovú umeleckú tvorivosť v súboroch moderného scénického alebo ľudového scénického tanca, alebo na pokračovanie v štúdiu na II. stupni ZUŠ. Podmienkou úspešného absolutória I. stupňa je zvládnuť základy tanečných techník a realizovať sa v tanečnej praxi na verejnom vystúpení. V priebehu štúdia sa kryštalizujú individuálne technické a výrazové schopnosti žiaka, čo predurčuje jeho ďalšiu orientáciu. Vedúcou odboru je Mgr. Iveta Rusnáková, DiS. art.

Učitelia:

Mgr. Iveta Rusnáková, DiS. art.

Ing. Peter Janiga